3. třída v knihovně

Dnes 29.3.2012 se přišlo podívat do místní knihovny 10 dětí z 3. třídy naší školy.
Někteří zde již byli, ale někteří přišli poprvé. Dozvěděli se co mají udělat, kdyby se chtěli stát čtenáři knihovny a půjčovat si knížky. Že v knihovně jsou nejen knihy pohádkové, ale i pro starší děti i pro dospělé. Také jsou tady různé časopisy.
Popovídali jsme si o jejich oblíbených pohádkách i tom, jak se s knihami zachází.
Potom si děti vybíraly a prohlížely různé knížky, které je zajímaly a ptaly se na všechno možné kolem knížek pro sebe, ale i pro své rodiče nebo prarodiče.
Dvě děti se zapsaly do řad čtenářů knihovny.
Rozloučili jsme se s tím, že druhý den přijdou na delší dobu a budou si moci prohlédnou další knihy.

Druhý den – v pátek 30. března 2012 dorazila 3. třída v počtu 11 žáků opět.
Po předcházející návštěvě již měly děti vyhlédnuté své knihy a prohlížely si další a další, které je zaujaly. Zájem byl nejen o pohádky, ale i o knihy s pejsky, s kočičkami, s rybičkami, s koňmi i domácími zvířaty, ale i s dinosaury. Dále to byly knihy s motocykly, knihy o fotbale, o letadlech
a v neposlední řadě to byly i časopisy. Prohlédnuta byla řada knih a tři další děti se přihlásily jako čtenáři a s nimi i paní učitelka Hamouzová. Všichni obdrželi průkazku čtenáře a půjčili si knížky, které se jim líbili.
Potom jsme si udělali kvíz ze znalostí pohádkových písniček. Děti hádaly podle puštěné písničky, do které pohádky patří. Jako u všech předcházejících skupin, se všem tento kvíz líbil a všechny písničky i pohádky děti poznaly.

Na rozloučenou jsme si slíbili, že se zase brzy uvidíme.