Aktuality obce Liběšice

Připomínky k autobusovým a vlakovým jízdním řádům

Obecní úřad vyzývá občany, kteří mají připomínky ke konkrétním autobusovým nebo vlakovým spojům, aby je nahlásili osobně na obecní úřad pí. Zenkerové nebo na telefonní číslo: 416 798 112 nebo na e-mailovou adresu: obec@libesice.cz do pátku 17. února 2017.

Čtěte více »

Upozornění

 

Od 1. února 2017 bude Obecní úřad Liběšice každý pátek pro veřejnost uzavřen.

 

 

Čtěte více »

Tříkrálová sbírka 2017

Vážení občané obce Liběšice,

v sobotu 7. ledna začne chodit skupinka Tří králů s koledou postupně po všech vesničkách patřících do obce Liběšice. Skupinka bude mít vedoucího (starostka), který bude plně zodpovídat za svěřenou pokladničku, bude označen průkazkou se jménem a s podpisem litoměřického pana biskupa a podpisem ředitelky Diecézní charity Litoměřice. Tito koledníci budou do zapečetěné pokladničky vybírat příspěvky od občanů, kteří budou chtít podpořit charitní projekty v naší diecézy např. Domovy pro matky s dětmi v tísni, Azylové domy, Domy na půl cesty, humanitární pomoc při přírodních katastrofách, postižené děti a jiné.
Proto až k vám přijdou Tři králové, otevřete jim nejen dveře, ale i své srdce ...


Děkujeme vám.

 

Předpokládaný rozpis koledování:

7. ledna / sobota / Jeleč, Lhotsko, Srdov
8. ledna / neděle / Zimoř, Horní Chobolice
9. ledna / pondělí / Liběšice
11. ledna / středa / Soběnice, Horní Nezly, Dolní Nezly, Dolní Řepčice
13. ledna / pátek / Mladé, Dolní Chobolice, Trnobrany

Čtěte více »

Novoroční výstup na Sedlo

Již několik desetiletí na Nový rok vystupují obyvatelé vesnic kolem Sedla na tento kopec tyčící se do výšky 726 metrů nad mořem. A i letos to stálo opravdu za to. Dole pod Sedlem mlha, nevlídno, ale na vrcholu zářilo slunce a stromy, keře, tráva jako by je Mrazík svou berlou ojínil. Pravé sněhové království. Sice z vyhlídek nebylo nikam vidět, ale mohlo se hádat - tamhle leží Soběnice, tamhle Lovosice, tamhle Ještěd a za ním Krkonoše a tamhle ... to bude asi Severní pól. A atmosféra také mimořádná: blahopřání do nového roku, objímání, líbání, připíjení si různými slivovičkami a opékání buřtíků. No prostě ta trocha nebo trochu více námahy přinesly všem účastníkům odměnu v podobě nezapomenutelného zážitku. Různých zážitků, např. jedna starší dáma s potutelným ůsměvem prohlásila: Kde by mne na Nový rok tolik mladých mužů políbilo?:-)

Čtěte více »

Oslavy příchodu Nového roku v Trnobranech

Odpoledne na Silvestra se setkala část obyvatel Trnobran, aby společně oslavili příchod Nového roku v klubovně u kaple sv. Prokopa a zažili zde pospolu pěkné chvilky v poklidné sousedské atmosféře.

Čtěte více »

« | 1 2 3 4 5 6 751 | »Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009Počet návštěvníků: počítadlo